Відновлювальна енергія та як заощаджувати на енергоносіях? - розповідали спеціалісти ГО "Екосфера" у Вільхівцях
19 та 20 травня експерти громадської організації провели семінари на Тячівщині щодо можливостей створення власних об’єктів малої розподіленої ВДЕ-електрогенерації на основі існуючих місцевих природних ресурсів.
Вільховецька територіальна громада стала першою сільською об’єднаною територіальною громадою на Закарпатті. У листопаді 2019-го року у Вільхівцях відкрили ЦНАП та інклюзивно-ресурсний дитячий центр. Помітні інфраструктурні покращення: відремонтовані дороги і тротуари, спортивні майданчики та паркові зони. Також ТГ бере активну участь у грантових програмах. Сьогодні Вільховецька громада – одна з дев’яти громад, які взяли участь у проєкті «Енергетичні можливості для закарпатських громад».
«У громаді ухвалена програма щодо впровадження альтернативних джерел енергії, в рамках якої виділено кошти на встановлення сонячних панелей на даху Вільховецького будинку культури. Таким чином, ми хочемо допомогти нашим громадянам усвідомити ідею енергонезалежності. Очікуємо на проведення консультацій для всіх, хто хоче заощаджувати на енергоносіях. Дякуємо ГО «Екосфера» за надання інформації. Плануємо поділитись отриманими знаннями з жителями нашої громади» – зазначила керуюча справами Вільховецької громади Емілія Кричфалушій.
За словами екологині ГО «Екосфера» Оксани Станкевич-Волосянчук, Вільховецька ТГ вже готова вкладати власні кошти у створення об’єктів малої розподіленої ВДЕ-електрогенерації. Йдеться не тільки про СЕС на даху будинку культури, але й про перспективний проєкт встановлення сонячних колекторів на новий аквапарк.
«Також на обговоренні ми почули інші ідеї щодо встановлення дахових СЕС різної форми власності, в тому числі – на основі приватно-комунального партнерства. Жителі громади цікавляться, як підвищити енергоефективність житлових будівель у домогосподарствах"У – зазначила експертка проєкту Оксана Станкевич-Волосянчук.
ГО «Екосфера» впроваджує проєкт «Енергетичні можливості для закарпатських громад» за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки.
Проєкт спрямовано на підвищення обізнаності та поширення ідеї енергетичної демократії для забезпечення жителів віддалених громад гірських районів Карпат доступною, надійною, сталою та безпечною енергією за рахунок збільшення виробництва відновлюваної енергії.
Після семінару учасники проєкту мають змогу запропонувати власну ідею створення мікрооб’єкту електрогенерації у своїй громаді для її реалізації у рамках проєкту. Для 3-х найкращих ідей за рахунок проєкту буде виконана підготовка технічної документації або оцінка впливу на довкілля.
Джерело: ЕКОСФЕРА