Доказова медицина та європейська етика при обслуговування пацієнта - такими принципами у роботі керується новий  сімейний лікар Вільховецької громади Олена Василівна Пелех

  • 754

Фото без опису

Пішов перший тиждень роботи молодого фахівця - сімейного лікаря Добрянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, Олени Пелех. Молода, амбітна, а головне  - це бажання постійно вдосконалюватися задля допомоги людям. 

 

Довідково: Олена Василівна Пелех народилася у с. Добрянське. Мати її домогосподарка, батько - лікар-ветеринар. Ще змалечку Олена знала, що буде лікарем. Так і сталося. Після закінчення школи вступила на бюджетну форму навчання   до Дніпропетровської державної медичної академії, де навчалася 3 роки, потім перевела своє навчання в Ужгородський національний університет.

Теоретичну частину інтернатури проходила в Ужгороді, практичну - в Тячівській поліклініці. Сімейну медицину обрала тому, що хотіла повернутися працювати у рідне село. Тож: навчання, інтернатура, місяць відпустки і врешті на роботу - сімейним лікарем загальної практики в Добрянській амбулаторії. 


 

В своїй професійній практиці Олена Пелех керується  доказовою медициною, тобто призначає такі ліки своїм пацієнтам,  які мають найвищий рівень доказовості лікуючої дії на організм людини. 

Довідково: Доказова медицина — використання в щоденній медичній практиці (у діагностиці, лікуванні й профілактиці) медичних технологій і ЛП, ефективність яких доведена у фармакоепідеміологічних дослідженнях із застосуванням математичних оцінок імовірності успіху й ризику

  • Реклама часто насаджує потребу у ліках, дію яких не доведено на практиці і які взагалі не мають ефективності, - розповідає лікарка, та продовжує, -  при ГРВІ часто призначають масу непотрібних ліків. Проте, є докази, що ГРВІ проходить через 3-5 днів, при цьому потрібно просто дотримуватися постільного режиму і пити багато рідини. При високій температурі виробляється внутрішні інтерферони, які починають самі боротися з  вірусом. Однак, коли діти схильні до фебрильних судом потрібно регулювати температуру і приймати жарознижуючі препарати. Варто пам’ятати, що є багато захворювань, при яких призначають, такі собі, “фуфломіцини”. Люди йдуть в аптеку і викидають гроші на препарати, які не існують в інших країнах та ефективність яких не доведена. 

 

Загалом, аби бути здоровим лікарка радить знаходити час для відпочинку, загартовуватися,  бути фізично-активними, думати позитивно і просто прислухатися до свого організму. 

 

По життю Олена Василівна керується девізом: “Сміливі завжди мають щастя”. Тож відтепер жителі Вільховецької громади, і не тільки, мають можливість укласти договір з молодим сімейним лікарем та отримувати якісні медичні послуги. Окрім того, найближчим часом Олена Пелех вестиме рубрику практичних відео-порад про те, як бути не тільки живим, але і здоровим.