ВІДЕО-НОВИНИ: У Вільхівцях відзначили День Перемоги!
Урочисті фанфари, квіти, та слова подяки - так відзначили 9-го травня у Вільхівцях 74-річницю з Дня перемоги у Другій світовій війні. Але у пам’яті ветеранів цей день відлунюється болем втрат, гуркотом гармат та страхом, аби це масове вбивство не повторилось ніколи знову. Голова Вільховецької об’єднаної територіальної громади - Михайло Цірик звернувся зі словами подяки за перемогу, за мирне небо і за самовідданість кожного ветерана:
-
Дозвольте всіх вас привітати з цим великим Днем - Днем Перемоги нашого народу над фашизмом у Великій Вітчизняній війні. З Днем пам’яті за тими, хто загинув, а це більше 7 мільйонів українців, які віддали своє життя за наше майбутнє, за те, щоб ми могли жити працювати і над нами світило ясне сонце.
Пам’ять полеглих на війні вшанували хвилиною мовчання. Представники православного духовенства звершили молитву за здоров’я ветеранів та закликали пам’ятати свою історію:
-
Ми будемо пам’ятати і знати, що сьогоднішній День Перемоги завоювали нам наші діди та прадіди. І сьогодні всім живим нехай Господь дасть доброго здоров’я, миру, радості, земних благ і Свого небесного благословення нехай пошле їм, - отець Іван, священик Свято Преображенської православної церкви.
Керівний склад Вільховецької громади поклали квіти до пам’ятника воїнам-визволителям.
Школярі Вільховецької загальноосвітньої школи співали пісень та поетичними рядками говорили “Ні війні”, бо у світлі останніх подій на Сході Україні, свідомо розуміють ціну Перемоги, миру і свободи!
Ветеранів у нашій громаді майже не залишилося - один, 96-річний Іван Калинюк, який був призваний до лав радянської армії, де воював 4 роки, півтора з них - у фронтовій зоні. Пройшов через Румунію, Угорщину, Чехословаччину, Австрію:
-
Я радий тому, що до цього пам’ятника я вже приходжу понад 70 разів. Коли я прийшов тоді з війни на Закарпаття, то нас тоді було у воєнкоматі 52 чоловіки, а тепер лишився один я на 3 села, - Іван Калинюк - ветеран Другої світової війни.
Іван Калинюк не тільки ветеран Другої світової війни, але і найстарший чоловік у громаді. Свої квіти, по закінченню свята не бере додому, а залишає своїм односельчанам-побратимам, які так і не повернулися з війни.
Війна забрала тисячі життів наших дідів та прадідів, зламала не одну долю, та лягла чорною плямою фашизму в світовій історії людства. Вона звела нанівець цінність людського життя. Однак, пам’ятати її варто, аби не повторити, ніколи знову.